רימון

האינטרנט, מיותר אולי לציין, מכיל בתוכו תכנים רבים אשר מוגדרים כפוגעניים: אלימות, מיניות, סמים וכן הלאה. בעידן שבו גולשים מרבית הצעירים באינטרנט, הדבר מדיר שינה מהורים רבים.

כתוצאה, יש כאלה שמעדיפים שלא להיחשף בביתם לתכני האינטרנט הפוגעניים. הם מתחברים לתוכנות הסינון השונות, שתכליתן לאפשר גלישה רק לדפים שעונים על כללים מוגדרים, ואשר נקבעו מראש על ידי המשתמש או גורמים אחרים.

אינטרנט רימון, אחד מספקי האינטרנט החשובים בישראל, נכנס לתמונה בנקודה הזו בדיוק.

על רימון

רימון, אם כן, הוא ספק אינטרנט אשר מיועד למשתמשים שמעוניינים לחסום את הגישה לאתרים מסוימים, המוגדרים כפוגעניים: ה"לקוחות העיקריים" שלו הם משפחות, משתמשים מהמגזר החרדי וכן הלאה. השירות נועד לחסום, באופן אוטומטי, אתרים המכילים תכנים פורנוגרפיים או אלימים, ומבצע בקרה אנושית לאתרים בהם שאלת ההתאמה ברורה פחות.

הבקרה נעשית באמצעות תוכנה ייעודית, המותקנת על גבי המחשב, ומכסה גלישה גם ברשתות אלחוטיות.

באמצעות רימון, יכול הלקוח לבחור את רמות החסימה, על פי המסלולים הבאים:

  • המסלול המוגן – במסלול זה, ניתן לגלוש אל כל האתרים, למעט אלה המכילים פורנוגרפיה, עירום, אלימות קשה, סמים והימורים. המסלול מאפשר גישה לאתרים מגוונים (כולל אלה בהם בגדי ים או הלבשה תחתונה), אתרי חדשות, רשתות חברתיות, פורומים וכן הלאה.
  • המסלול המוגן +  – מאפשר גלישה ברחבי הרשת באתרי פנאי, תרבות, צפיה ישירה, חדשות ועוד, כמו גם שימוש ברשתות החברתיות. המסלול לא מאפשר גישה לתכנים שעיסוקם חיי לילה, תצוגות אופנה, הלבשה תחתונה וכן הלאה.
  • המסלול המוגן בריבוע – מסלול המתייחס, בעיקרו של דבר, לתכנים חזותיים של אתרים, בלי קשר לאלה המילוליים. המסלול מסנן בקפדנות תכנים בהם דימויים חזותיים עזים, כולל באתרים מרכזיים. המסלול חוסם את הגישה לאתרי שיתוף הוידאו ושידורי הטלוויזיה.
  • המסלול השמור – זהה למסלול הקודם, אלא שכאן נדרש המשתמש לסווג בעצמו אתרים שהמערכת אינה מכירה.
  • המסלול ההרמטי-  מאפשר גישה לאתרים מקצועיים ושימושיים בלבד, ללא חשש לתוכן בידורי או חושפני.

חברת רימון כוללת בתוכה גם את חבילת "אתרוג", אשר פונה לציבור החרדי באופן הדוק יותר, ולכן מחמירה יותר. כאן, הגלישה אפשרית רק לאתרים אשר סוננו, נבדקו ואושרו על ידי ועדת תוכן, בפיקוחם של רבנים.

בסך הכול, משתמשים כיום בשירותי אינטרנט רימון למעלה מ-50,000 משתמשים. כ-17,000 מתוכם נמנים על המגזר החרדי.

שירותי החברה

מעבר למסלולי גלישה באינטרנט, מציעה רימון גם מספר מוצרים משלימים. גם כאן, התכלית העיקרית היא להפוך את הגלישה לבטוחה הרבה יותר. "המסלול הירוק" נועד לספק שירותי סינון, דוגמת אלה שהוזכרו מעלה, גם ברשת הסלולרית 3G של חברת סלקום.

מוצרים אחרים נועדו להשלים את מלאכת הפיקוח על האינטרנט. Safe Chat היא תוכנה שמספקת בקרה אוטומטית על שיחות צ'אט בפייסבוק, מסנג'ר ו-ICQ, וזאת באמצעות בינה מלאכותית. "תזמונטו" הוא מוצר חשוב נוסף, שתכליתו לאפשר להורים בקרה על שעות הגלישה של ילדיהם.

פרטי יצירת קשר

כתובת למשלוח דואר: רחבעם זאבי 2, גבעת שמואל. מיקוד: 54017.

מוקד מכירות ותמיכה ללקוחות פרטיים –

טלפון: 1-800-222-234.

מכירות – חטיבת אתרוג –

טלפון: 1-800-222-238.

מכירות – לקוחות עסקיים –

טלפון: 073-2317070.

שירות לקוחות פרטי –

טלפון: 073-7071000 או 8900*.

שירות לקוחות פיננסי –

טלפון: 073-2317016.

פקס: 057-7961345.

תמיכה טכנית – עסקי –

טלפון: 03-7341223.

האתר הוקם במטרה להעניק לגולשים אפשרות ליצור קשר ולהכיר בצורה מהירה ונוחה את כל חברות התקשורת בישראל. 

תוכן עניינים

דילוג לתוכן